printlogo


سلامت روان عامل 10 جنایت تأیید شد

گروه حوادث/کمیسیون پزشکی قانونی پس ازبررسی‌های لازم اعلام کرد، مرد جوانی که در جنایتی هولناک اعضای خانواده همسرش را به رگبار گلوله بسته بود ازسلامت روانی برخورداراست.
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، یدالله موحد - رئیس کل دادگستری استان کرمان- با اشاره به آخرین جزئیات پرونده حادثه تلخ روستای جهان آباد شهرستان فهرج، اظهار داشت: پرونده پس از صدور قرار جلب به دادرسی با موافقت دادستان کرمان همراه با کیفرخواست، برای تعیین مجازات به شعبه اول دادگاه کیفری یک مرکز استان کرمان ارسال شده است.وی گفت:دراین جنایت که ساعت 10:46صبح 5 دی ماه رخ داد، مرد جوانی به نام شهروز10 نفر ازاعضای خانواده همسر ونزدیکان‌شان را با گلوله کشت و چهار نفر نیزمجروح شدند.عامل این جنایت با ردیابی‌های گسترده پلیسی در شهرستان ایرانشهر دستگیر شد. متهم پس ازبازجویی‌های فنی، برای بررسی وضعیت سلامت روانی‌اش به پزشکی قانونی معرفی شد که نتیجه کمیسیون نشان داد قاتل هیچگونه اختلال روانپزشکی نداشته و در سلامت روانی کامل مرتکب قتل شده است.بدین ترتیب پس از صدور قرار جلب به دادرسی با موافقت دادستان کرمان همراه با کیفرخواست، پرونده برای محاکمه و تعیین مجازات به شعبه اول دادگاه کیفری یک مرکز استان کرمان ارسال شد.

  ضرورت استفاده از مشاوران زبده و مددکاران اجتماعی در حل مشکلات خانوادگی
 حسین میرزابیگی بازپرس پرونده این جنایت تکاندهنده نیزاظهارداشت:با بررسی اوراق و اسناد موجود و وضعیت طرفین پرونده به نظر می‌رسد خانواده‌ها درمواقع بروز مشکلات خانوادگی می‌بایست بموقع به مراکزمشاوره‌ای ومددکاری مراجعه نمایند تا شاهد این قبیل حوادث تلخ وهولناک نباشیم. بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان گفت: به طور قطع ارائه خدمات مشاوره‌ای از سوی کارشناسان زبده و دارای علم وتجربه مناسب، کمک شایانی در حل مشکلات خانواده‌ها خواهد داشت. به طوری که اگر این خانواده نیز به مشاوران مربوطه مراجعه می‌کردند امروز شاهد چنین حادثه دلخراشی نبودیم.