printlogo


اخبارسخنگوی وزارت بهداشت:
۲۱۲۰ مرکز پخش مواد غذایی
 غیر بهداشتی تعطیل شد


سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون برای ۲ هزار و ۱۲۰ مرکز پخش مواد غذایی در بازرسی‌های نوروزی تیم‌های وزارت بهداشت، حکم تعطیلی از دادگاه صادر شده است.
به گزارش مهر، دکتر ایرج حریرچی افزود: بازرسی‌های وزارت بهداشت از ابتدای اسفند آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد که تاکنون ۴۷۹ هزار و ۸۶۲ مرکز پخش مواد غذایی را بازدید کرده‌ایم که ۷ هزار و ۹۴۷ مرکز جزو رستوران‌های بین راهی بوده‌اند که هر کدام نزدیک به دوبار بازدید شده‌اند.
وی گفت: ۷۵۰ گروه بازرسی در روزهای تعطیل و ۲ هزار و ۵۰۰ گروه در روزهای اداری از ۸ صبح تا۱۰ شب کار بازدید را انجام می‌دهند.
حریرچی ادامه داد: برای سلامت آب ۳۲۴ هزار و ۲۵۰ مورد از شبکه‌های آبرسانی را کلرسنجی و ۲۷ هزار و ۱۲۱ مورد را نیز نمونه‌گیری میکروبی کرده‌ایم.
وی گفت: در بازرسی‌های انجام شده تا به امروز ۸ هزار و ۸۰۵ مورد به دادگاه معرفی شده‌اند و ۶۶۶ هزار و ۵۴۸ کیلو مواد فاسد در این مدت شناسایی و از شبکه توزیع خارج و منهدم شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به سامانه ۱۹۰ برای اعلام شکایات مردمی افزود: هموطنان عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مراکز ارائه مواد غذایی می‌توانند شکایت خود را به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند.
پرداخت  دو ماه مقرری بیکاری به ۱۳۹۹ نفر
از کسبه پلاسکو
مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران گفت: تأمین اعتبار برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری تا 2 ماه، به کسبه ساختمان پلاسکو انجام شده است.
ناهید حیدری درباره پرداخت بیمه بیکاری به حادثه‌دیدگان ساختمان پلاسکو اظهار داشت: در حادثه پلاسکو تعدادی متقاضی دریافت بیمه بیکاری بودند که مشمول این قانون نیز می‌شدند، ولی تعدادی دیگر مشمول نمی‌شدند.وی افزود: بر اساس مصوبه هیأت وزیران مقرر شد آنهایی که بیمه اصلی نداشتند، مشمول بیمه بیکاری نیز شوند و این مبلغ تا زمانی پرداخت شود که ساختمان تجاری نور در اختیار ساکنین پلاسکو قرار بگیرد.وی بیان داشت: با توجه به تأمین اعتبار صورت‌ گرفته قرار شد ماهی یک میلیون تومان به 1399 نفری که تحت پوشش بیمه نبودند پرداخت شود و این مبلغ براساس مصوبه هیأت وزیران تا دو ماه، پرداخت خواهد شد.مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران افزود: بر همین اساس تمهیدات لازم انجام شد و تأمین منابع اتفاق افتاد و تاکنون 700 نفر از کسبه مراجعه و در صف دریافت این مقرری قرار گرفتند که تاکنون به 500 نفر از آنها مبالغ‌شان پرداخت شده است و امیدواریم تا روز شنبه مبالغ تأمین شده به 1399 نفر پرداخت شود.وی گفت: برقراری مستمری آتش‌نشانان نیز در همان روزهای نخست حادثه پلاسکو انجام شد و تأمین اجتماعی به تعهدات خود در خصوص این حادثه عمل کرده است.