printlogo


کد خبر: 177372تاریخ: 1395/12/28 00:00

حوادث جهان


زهره صفاری

32 سال حبس اشتباهی

مرد امریکایی که به اتهام سرقت و قتل پسر جوان زندانی بود، پس از 32 سال تلاش برای اثبات بیگناهی اش، توانست حکم آزادی بگیرد.
«اندرو ویلسون» 62 ساله که سال‌ها به خاطر جرمی که مرتکب نشده بود، در زندان لس آنجلس در انتظار مرگ بود،  وقتی خبر آزادی‌اش را شنید واکنش عجیبی نشان داد: «نمی دانم چه احساسی دارم. می‌ترسم اما به هر حال حسم خوب است. خوشحالم از اینکه می‌توانم عزیزانم را در آغوش بکشم و دیگر مجبور نیستم به خاطر گناهی که مرتکب نشده‌ام سکوت کنم و به حرف‌های دیگران گوش کنم.»
قاضی پرونده نیز پس از رسیدگی‌های دوباره به این ماجرا، علت طولانی شدن مجازات اشتباهی این مرد را خطای سیستم قضایی عنوان کرد.ویلسون در سال 1984 به اتهام سرقت و قتل کریستوفر هانسون 21 ساله به زندان افتاد.اوگفته خیلی سریع ازدستگاه قضایی امریکا شکایت خواهد کرد و درخواست غرامت سنگینی به خاطر نابودی بهترین سال‌های زندگی‌اش طلب می‌کند.

 

 کشف محموله5 میلیون دلاری شاخ کرگدن

 گمرک تایلند از کشف 21 شاخ کرگدن با ارزش تقریبی حدود پنج میلیون دلار خبر داد. به گزارش منابع خبری، کشف این محموله از شاخ کرگدن طی سال‌های اخیر در این کشور کم نظیربوده است. این محموله داخل چمدانی جاسازی شده بود که از اتیوپی به تایلند فرستاده شده بودند.
تجارت جهانی شاخ کرگدن طبق کنوانسیون سازمان ملل متحد ممنوع است اما در برخی کشورهای آسیایی از آن برای ساخت داروهایی جهت درمان انواع بیماری‌ها از تب تا سرطان استفاده می‌شود.


Page Generated in 0/0079 sec