printlogo


خبر


پیامک‌های رئیس جمهوری به مردم رایگان است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیامک‌هایی که رئیس جمهوری به مناسبت‌های مختلف برای عموم مردم ارسال می‌کند، رایگان است و بابت ارسال آنها، هیچ هزینه‌ای به دولت تحمیل نمی‌شود.
به گزارش «ایران»، محمود واعظی در حاشیه نشست هیأت دولت در مورد ابهامات مربوط به هزینه پیامک‌های تلفن همراه که از سوی رئیس جمهوری به مردم ارسال می‌شود، گفت: از همان ابتدا اپراتورها پیشنهاد کردند که رئیس جمهوری می‌تواند از طریق شبکه اپراتورها، بدون هزینه به مردم پیام دهد که دکتر روحانی گفتند من حرفی ندارم. وی افزود: اپراتورها در ایران و حتی در دنیا، رویه‌ای دارند که برخی از پیامک‌ها نظیر پیامک رایگان «محیط زیست» یا «روز شهید» را به طور رایگان ارسال می‌کنند.
 

 تشکیل ستاد پیگیری ارتباطات نوروزی


رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی(رگولاتوری)، از تشکیل ستاد نوروزی حوزه ICT به منظور خدمات‌رسانی و پاسخگویی بهتر و مناسب‌تر به مشترکین اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات در نوروز ۹۶ خبر داد.
به گزارش «ایران»، علی‌اصغر عمیدیان با اشاره به اینکه این ستاد با حضور نمایندگان رگولاتوری، اپراتورهای تلفن همراه و شرکت مخابرات ایران تشکیل شده است، گفت: براساس ابلاغ سازمان رگولاتوری، اپراتورهای تلفن همراه موظف شده‌اند با برنامه‌ریزی مناسب در ایام نوروز بویژه در جاده‌های پرتردد و نقاط سیاحتی و زیارتی مسافرپذیر نسبت به بهبود وضعیت شبکه و خدمات و همچنین افزایش ظرفیت با استفاده از ایستگاه‌های متحرک اقدام کنند.
وی افزود: پیش‌بینی کشیک‌های نوروزی در تمامی بخش‌های فنی، نگهداری، تجاری، توسعه، فروش و پشتیبانی برای ارائه خدمات مناسب مشترکین و حضور مستمر در دفاتر و نقاط پاسخگویی در کل کشور با اولویت مکان‌های پرتردد توریستی، زیارتی و سیاحتی نیز از مواردی است که اپراتورها ملزم به اجرای آن هستند. معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در ایام نوروز مصرف خدمات صوتی، پیامکی و اینترنت مشترکین نسبت به روزهای عادی افزایش می‌یابد، تصریح کرد: بر همین اساس اپراتورهای تلفن همراه موظف شده‌اند برنامه‌های ویژه‌ای را برای تخصیص ظرفیت مناسب و مدیریت خدمات داشته باشند که البته این موضوع از چند ماه قبل در دستور کار اپراتورها قرار گرفته و با شناسایی نقاط مرتبط برای بهبود و افزایش ظرفیت و خدمات اقدام کرده‌اند.
 رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: سامانه تلفنی ۱۹۵ و پایگاه اینترنتی www.195.irنیز برای دریافت نظرات مردم و ثبت و رسیدگی به شکایات مشترکین در ایام نوروز فعال است.