printlogo


کد خبر: 177431تاریخ: 1395/12/28 00:00

دیگه چه خبر


مراد ثقفی بازداشت شد
مراد ثقفی پژوهشگر و مدیر مسئول مجله گفت‌وگو  بازداشت شد. عباس زرگر، وکیل پیشین ثقفی به ایلنا گفت: «روز چهارشنبه مأموران با مراجعه به منزل آقای ثقفی، ایشان را بازداشت کرده‌اند. متأسفانه توضیح مشخصی درباره علت بازداشت وی به خانواده ایشان اعلام نشده است.»  زرگر در پاسخ به سؤالی درباره احتمال آزادی مراد ثقفی تا پیش از تحویل سال و عید نوروز نیز گفت: آنچنان به این مسأله امیدی نیست. باتوجه به اینکه شنبه آخرین روز کاری دادسرا است و کارهای اداری سپردن وثیقه هم حداقل ۴۸ ساعت به‌طول می‌انجامد، به احتمال زیاد آقای ثقفی پیش از تعطیلات نوروز آزاد نمی‌شود. البته مگر اینکه اتفاق خاصی بیفتد؛ در حال حاضر هیچ اطلاعی از علت این بازداشت نداریم.
نامه ۴ نماینده اصلاح‌طلب به روحانی
چهار نفر از نمایندگان عضو فراکسیون امید مجلس در نامه‌ای خطاب به رئیس ‌جمهوری، خواستار آزادی چند نفر از روزنامه‌نگاران و ادمین‌های کانال‌های تلگرامی شدند که طی روزهای اخیر بازداشت شده‌اند. به گزارش ایلنا،  عبدالکریم حسین‌زاده، بهرام پارسایی، محمدعلی وکیلی  و الیاس حضرتی در این نامه خطاب به روحانی آورده‌اند: از جنابعالی انتظار حل این مشکل را داریم و اگر در این زمینه اقدامی نشود، قطعاً در هنگام بازگشایی مجلس در سال جدید وزرای مرتبط با این ماجرا (از جمله وزیر اطلاعات، وزیر دادگستری، وزیر کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) را به مجلس دعوت خواهیم کرد و ماجرا را تا روشن شدن حقایق و تأمین حقوق بازداشت‌شده‌ها پی  خواهیم گرفت؛ حتی اگر نیازمند استیضاح وزرای مربوطه باشد.»
بازداشت سه نفر به اتهام قاچاق سلاح به ایران
یک دادگاه استیناف در امارات عربی متحده، سه نفر را به قاچاق تسلیحات از امارات متحده عربی به ایران متهم و جلسه بررسی پرونده آنها را به 12 آوریل موکول کرد. به گزارش تابناک، پایگاه «گلف‌نیوز» امارات گزارش کرد، سه پرونده مربوط به افرادی بود که متهم هستند تسلیحات را به صورت غیرقانونی به امارات عربی متحده آورده‌اند. پرونده چهارم مربوط به سه نفری می‌شود که متهم هستند از امارات به ایران سلاح قاچاق کرده‌اند. طبق این گزارش، 6 پرونده دیگر شامل افرادی با ملیت‌های مختلف است که متهم هستند از مکان‌های حساس امارات عکسبرداری کرده‌اند و دو پرونده دیگر به جرایم سایبری مربوط می‌شود.
دومین حکم زندان برای فائزه هاشمی
فائزه هاشمی، فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای بار دوم به 6 ماه حبس محکوم شد. دوره محکومیت 6 ماهه قبلی خانم هاشمی ۲۹ اسفند ۱۳۹۱ به پایان رسید و او آزاد شد. او دی ماه سال ۱۳۹۰ به تشویش اذهان عمومی محکوم شده بود. به گزارش «ایران آنلاین»، طبق گزارش خبرگزاری‌های مختلف، فائزه هاشمی بر اساس ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه‌ای به حبس محکوم شده است. فرشید دهقانی، رئیس شعبه ۱۰۶۰ مجتمع قضایی کارکنان دولت، اتهام‌‌های خانم هاشمی را نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی نسبت به قوه قضائیه و سپاه همچنین سیاه‌‎ نمایی علیه نظام اعلام کرده است.


Page Generated in 0/0084 sec