printlogo


کد خبر: 180215تاریخ: 1396/1/31 00:00
بازارهای جهانی فیلم به تسخیر «سریع و خشمگین» درآمد

آغاز اکران پرفروش <خشمگین‌ها> در چین
وصال روحانی


همانطور که پیش‌بینی می‌شد قسمت هشتم از سری فیلم‌های اکشن و پر برخورد «سریع و خشمگین» با فاصله‌ای چشمگیر با رقبا عنوان پرفروش‌ترین فیلم هفته گذشته دنیا را به خود اختصاص داد. این فیلم در امریکای شمالی به تنهایی بیش از 100 میلیون دلار فروخت تا دومین فیلم سال 2017 باشد که بیشتر از سه ماه و 20 روز آن سپری نشده که آغاز اکرانی فراتر از 100 میلیون دلاری داشته است. این فیلم که عنوان آن «سرنوشت خشمگین‌ها» است اضافه بر امریکا و کانادا در 60 کشور دنیا هم اکران شد و در آنها مجموعاً 3/432 میلیون دلار کسب کرد تا با احتساب فروش امریکایی‌اش، در بدو نمایش 3/532 میلیون دلار کاسبی کرده باشد. در این راه «سرنوشت خشمگین ها» رکورد «شروع اکران» را در سطح بین‌الملل و در قاره‌هایی بجز امریکا شکست و این در حالی روی داد که رکورددار قبلی «دنیای ژوراسیک» بود که در سال 2015 در آغاز روند پخش‌اش 7/316 میلیون دلار در اروپا، آسیای شرقی، امریکای جنوبی، شمال آفریقا و اقیانوسیه پول به دست آورده بود. رکورد قبلی «شروع اکران» به میزان 529 میلیون دلار در اختیار نسخه هفتم «استار  وارز» بود که در اواخر سال 2015 اکران شد و انعکاس نمایش و امتداد پولسازی‌اش به سه ماه نخست 2016 هم بسط یافت. در حالی که با احتساب آغاز فروش 5/532 میلیون دلاری «سرنوشت خشمگین» میزان پولسازی این مجموعه 8 فیلمی از رقم 5/4 میلیارد دلار فراتر رفته و از حالا ساخت و اکران قسمت‌های نهم و دهم این سری آثار نیز برای سال‌های 2019 و 2021 و تصویب شده است.
قسمت هشتم طی هفته گذشته در تمامی 60 کشور غیرامریکایی و متعلق به سایر قاره‌ها که به نمایش درآمد درصدر جدول آثار پرفروش قرار گرفت و در 17 کشور رکوردی را به ثبت رساند که یک حد نصاب تازه برای هفته اول نمایش فیلم‌ها به حساب می‌آمد و در میان این کشورها بویژه پرتغال، آفریقای جنوبی و امارات هم به چشم می‌خورد. در بین این کشورها شگفت‌انگیزترین آمار به نام چین نوشته شد که در هفته اول اکران «سریع و خشمگین 8» 190میلیون دلار در گیشه‌های پرشمار خود برای این فیلم کسب کرد. این بواقع بهترین آغاز اکران برای هر فیلمی در هر کشوری و یک رکورد جهانی جدید در این زمینه به حساب می‌آید.
«دیو و دلبر» در جایگاه 22 تاریخ
درخشش وسیع اقتصادی «سرنوشت خشمگین ها» سبب شد دستاوردهای سایر فیلم‌های موفق این هفته چندان دیده نشود. به‌عنوان مثال نخستین نسخه «دیو و دلبر» داستان کلاسیک والت دیسنی با بازیگران زنده (و بدون نسخه کارتونی» با 22 میلیون دلاری که در قاره‌هایی بجز امریکای شمالی کسب کرد و با 13 میلیون دلاری که در گیشه‌های امریکا و کانادا به حسابش ریخته شد، مجموع‌ فروشش را در سطح جهان در پی شش هفته نمایش از یک میلیارد دلار عبور داد و به 043/1 میلیارد رساند.
«Beauty and the Beast» حالا با این پشتوانه بیست و دومین فیلم پرفروش تمامی تاریخ به حساب می‌آید.
 


Page Generated in 0/0084 sec