printlogo


اخبارقدردانی ۲۰۰ نماینده مجلس
از افتتاح فازهای پارس جنوبی
بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای با اشاره به بهره‌برداری از فازهای جدید منطقه گازی پارس جنوبی این امر را نماد تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کردند. به گزارش ایسنا، در بیانیه نمایندگان که از سوی علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضوهیأت رئیسه مجلس در جلسه علنی صبح دیروز (چهارشنبه) مجلس قرائت شد، آمده است:«افتتاح همزمان 6فاز توسعه میدان عظیم گازی پارس جنوبی و شروع بهره‌برداری از لایه نفتی این میدان و چهار طرح پتروشیمی در ۲۷ فروردین ماه ۹۶ با سرمایه‌گذاری قریب به ۲۰ میلیارد دلار برگ افتخار زرینی برای جمهوری اسلامی ایران و موید کارآمدی و توانمندی نظام در سخت‌ترین شرایط تحریم‌های ستمگرانه علیه صنعت نفت کشور است. امروز مجموعه پارس جنوبی به‌عنوان نماد تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در تارک نظام می‌درخشد. پیگیری سرسختانه برای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در برداشت شایسته و منصفانه از میدان‌های مشترک به حمدالله امروز و در این دولت با بهره‌برداری از ۱۱ فاز پارس جنوبی بخوبی محقق شده است.»
تردد بیش از 7 میلیون نفر به مناطق آزاد در ایام نوروز
گمرک ایران اعلام کرد در ایام نوروز هفت میلیون و 473 هزار نفر مسافر به مناطق آزاد کشور تردد داشتند.  به گزارش گمرک جمهوری اسلامی ایران، بیشترین تعداد مسافر در مناطق آزاد نوردوز، ارس، ماکو و خدا آفرین تردد داشتند و مجموع مسافران ورودی و خروجی در این مناطق سه میلیون و 349 هزار نفر بود. در رتبه بعدی منطقه آزاد قشم قرار دارد که در این ایام یک میلیون و 515 هزار مسافر ورودی و خروجی به این مناطق تردد کرده‌اند.
کشاورزی دومین عامل رشد اقتصادی بود
آخرین گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد با وجود سهم 60 درصدی نفت در رشد مثبت اقتصادی ایران در سال 1395 بر پایه آمارهای رسمی، بخش کشاورزی با رشد بیش از 5 درصد، رتبه دوم را از آن خود کرد. به گزارش ایرنا، عملکرد بخش کشاورزی در ایجاد ارزش افزوده تابعی از عواملی همچون میزان بارندگی، جریان‌های سطحی، سطح زیرکشت و میزان استحصال آب از منابع آب زیرزمینی است. نتیجه این وضعیت، رشد به طور تقریبی مستقل عملکرد بخش کشاورزی از چرخه‌های تجاری (رونق و رکود) در اقتصاد ایران بوده است.
مرغ به مرز تعادل قیمت برگشت
آخرین بررسی‌ها از بازار محصولات پروتئینی نشان می‌دهد که قیمت گوشت مرغ که در هفته‌های اخیر روند افزایشی پیدا کرده بود، اکنون متعادل شده و به طور متوسط کیلویی ۷۰۰۰ تومان در مغازه‌های سطح شهر فروخته می‌شود. به گزارش ایسنا، قیمت گوشت مرغ و سایر اقلام آن که در هفته‌های گذشته با روند صعودی قیمت مواجه شده بود و هر کیلوگرم آن به بیش از ۸۰۰۰تومان رسید، اکنون قیمت آن متعادل‌ و با شیب کاهشی قیمت همراه شده است.