printlogo


کد خبر: 180230تاریخ: 1396/1/31 00:00
انتقاد نایب رئیس مجلس، دفاع سخنگوی دستگاه قضایی

ادامه اختلاف نظرها بر سر بازداشت مدیران کانال‌های تلگرامی

اختلاف نظر بر سر بازداشت ادمین‌های کانال‌های تلگرامی هوادار دولت همچنان ادامه دارد. در حالی که مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس خواستار روشن شدن تکلیف ادمین‌های بازداشتی شد.
سخنگوی این قوه روز گذشته در همایش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی این افراد را وابسته به سرویس‌های بیگانه معرفی کرد. او گفته که انجام فعالیت‌های این افراد در فضای مجازی فردی نبوده است. رئیس جمهوری روز 21 فروردین ماه در نشست خبری خود با خبرنگاران از دستورش برای پیگیری بازداشت این افراد سخن گفت و تأکید کرد که مطالبی در این خصوص در اختیار دارد که در صورت به نتیجه نرسیدن تلاش‌ها برای حل موضوع آنها را با مردم در میان خواهد گذاشت. با این حال دیروز سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه شاید خود این افراد هم ندانند که در خدمت سرویس‌های بیگانه هستند، افزود: «در همین موضوع کانال‌های تلگرامی 6 نفر در بازداشت هستند؛ اما ظرف چند ساعت پس از بازداشت دوباره کانال‌ها فعال شدند، این نشان می‌دهد که صاحبان اصلی این کانال‌ها فعالیت‌ها را هدایت می‌کنند.»  
همزمان با سخنان محسنی ‌اژه‌ای، نایب رئیس مجلس   در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به بازداشت ۱۲ نفر از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب و حامی دولت و فضای امنیتی کشور در آستانه انتخابات گفت:  اگر سیستم ما هوشیار و آگاه است، باید در قدم نخست به افراد اعلام کند که راهی که می‌روند اشتباه است و به جاده خاکی رفته‌اند. مسعود پزشکیان خاطرنشان کرد: در واقع اگر واقعاً این فضا را رصد می‌کنیم، اساساً چرا باید اجازه دهیم جوانان به ته دره بیفتند؟! باید پیش از آن‌که این اتفاق بیفتد، اقدامی می‌کردیم، به آن افراد اطلاع می‌دادیم، یا اطلاع عمومی می‌دادیم تا همه بفهمند یک رسانه خارج از چارچوب‌های قانونی و اشتباه می‌رود.  عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید مجلس در واکنش به این سؤال که آیا باتوجه به اظهار نگرانی رئیس این فراکسیون و دیگر اعضا احتمال اقدامی مؤثر در راستای آزادی این افراد وجود دارد، گفت: به هر حال در مجلس پیگیر هستیم و قرار است جلسه‌ای برگزار کنیم که مشخص شود تکلیف چیست.
او در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است پیش از انتخابات این افراد آزاد شوند، اظهار کرد: ما ادعای حق و عدالت و آزادی داریم و این مسائل را نمی‌توان صرفاً در تئوری پیگیری کرد؛ بلکه باید در واقعیت حق و عدالت و آزادی محقق شود. پزشکیان در پایان با بیان این‌که باید ببینیم مردم درباره عملکرد ما چه می‌گویند، تصریح کرد: متأسفانه مردم در حال حاضر نگاه خوبی نسبت به وضعیتی که ما مسئولان در کشور ایجاد کردیم، ندارند و این نبود نگاه خوب مردم به عملکرد مسئولان، به نفع ما نیست، بلکه به ضررمان است.
 


Page Generated in 0/0114 sec