printlogo


کد خبر: 180246تاریخ: 1396/1/31 00:00

قالیباف: اگر نمی‌توانستم درآمد کشور را 5/2 برابر کنم، اصلاً نامزد نمی‌شدم


داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به  این سؤال که با طرح وعده دو و نیم برابری درآمد کشور هنگام ثبت نام، «فکر نمی‌کنید در همین قدم اول، تعهدات سنگینی برای دولت آینده‌تان ایجاد کرده‌اید؟» گفت: پس برای چه نامزد شده‌ام؟ نامزدی که تعهد و برنامه‌ای برای حل مشکلات اقتصادی مردم نداشته باشد، چگونه به خود اجازه می‌دهد برای تصدی مهم‌ترین مسئولیت اجرایی کشور نامزد شود؟
محمدباقر قالیباف در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه مردم ما رئیس جمهوری و دولتی می‌خواهند که برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی امروز مردم برنامه دقیق و مشخصی داشته باشد و تعهد قطعی بدهد، افزود: وقتی فردی با بیش از 30 سال سابقه مدیریت اجرایی که به همه تعهداتی که داده پایبند بوده، با قاطعیت اعلام می‌کند که بعد از 4 سال درآمد کشور را دو برابر و نیم می‌کند یا 5 میلیون شغل ایجاد خواهد کرد، مطمئناً سال‌ها مطالعه و برنامه‌ریزی و سابقه مدیریتی پشت این حرف وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه اتفاقاً برنامه اقتصادی من دقیقاً برای شرایط امروزی ایران طراحی شده است، اظهار کرد: وقتی از انقلاب اقتصادی صحبت می‌کنیم یعنی مشکلات امروز اقتصادی را در حدی می‌بینیم که با مدیریت‌های بسته و خسته کنونی قابل حل نیست. در همه جای دنیا، وقتی کشوری گرفتار رکود اقتصادی باشد، آن هم رکود خطرناکی مثل وضعیت امروز ما، یکی از مهم‌ترین کارهای دولت‌ها این است که قدرت خرید مردم را افزایش دهند. در بسیاری از کشورهای با اقتصاد لیبرال، وقتی که رکود اقتصادی وجود دارد، دولت‌ها دست به سیاست تحریک تقاضا می‌زنند و مستقیماً به مردم به شیوه‌های مختلف پول می‌دهند تا با ایجاد گردش مالی در بازار، اقتصاد کشور بتدریج از رکود خارج شود.
قالیباف افزود: نحوه مدیریت در کشور ما برای 40 سال پیش است. در کشوری با این همه منابع و ثروت‌های خدادادی مطمئناً می‌توان سطح رفاهی و درآمدی مردم را در یک مدت مشخص افزایش داد.

 


Page Generated in 0/0087 sec