printlogo


حزب اتحاد ملت : صداو سیما تریبون کسانی شده که بدنه اجتماعی کوچکی دارندحزب اتحاد ملت ایران با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد: برجام توانست اجماع جهانی علیه ایران را از بین ببرد و دشمنان منطقه‌ای و بین‌المللی ایران را در دشمنی با ایران تنها بگذارد. به گزارش «ایران»، در این بیانیه آمده است: وضعیت کنونی را تنها محصول خروج امریکا از برجام دانستن خطاست. عوامل داخلی بسیاری نیز در وقوع وضعیت اقتصادی کنونی ایران مؤثر بوده‌اند. به بیان بهتر، تأکید صرف بر عوامل خارجی، آدرس غلط دادن به جامعه است.
این بیانیه با تأکید بر اینکه «حزب اتحاد ملت ایران اسلامی از زمان تأسیس، رابطه خود با دولت را اتحاد و انتقاد تعریف کرده است» نوشت: انتظار می‌رفت، دولت و تیم اقتصادی آن در حالی که بسیاری از کارشناسان از مدت‌ها پیش احتمال وقوع چنین حوادثی را گوشزد می‌کردند، تمهید درستی بیندیشند و آمادگی‌های لازم برای مقابله با آن را داشته باشند، نه آنکه با اتخاذ تصمیمات عاجل ناکارآمد، تنها مسأله را پیچیده‌تر سازند و از اعتبار خود نزد افکار عمومی بکاهند.
در بخش دیگری از بیانیه حزب اتحاد ملت آمده است: نیروهای متخصص بسیاری در ایران و خارج از ایران هستند که تمایل به همکاری دارند. تجسس در زندگی شخصی افراد، اعمال سلیقه‌های شخصی و امثال این، کار را به جایی رسانده است که اکثر این افراد به دنبال زندگی بی دردسر، ترجیح می‌دهند در خارج از کشور به فعالیت بپردازند.
این حزب اصلاح‌طلب با بیان اینکه «ایجاد محدودیت در مقابل رسانه‌های مستقل رسمی، فعالیت را برای فعالین رسانه‌ای در عمل ناممکن ساخته است» تأکید کرد: صدا و سیما نیز به جای بازتاب نظرات عموم جامعه تبدیل به تریبون تندروترین افراد با بدنه اجتماعی بسیار کوچک شده است.
اتحاد ملت تصریح کرد: باید پذیرفت که شرایط به وضعیت بحرانی رسیده است.
در شرایط بحرانی، ساز و کارهای عادی و پیشین دیگر پاسخگوی نیازها نخواهد بود و می‌بایست تغییر نگاه صورت پذیرد.

آدرس مطلب http://iran-newspaper.com/newspaper/page/6824/2/473761/0